Kaos Online Kale Savaşı

Merhaba Değerli Oyuncularımız,

Bu rehberimiz de size kale savaşını anlatacağım. Oyunumuzda 4'ü Köy - 1'i Şehir Olmak üzere toplamda 5 farklı Kale savaşı bulunmaktadır.Her Pazar, 21:00'da Köy savaşları açılır. Klan Güç Sıralamasında ilk 30 da bulunan ve herhangi bir kaleye sahip olmayan klanlar kayıt yaptırabilir.1-Şehre Gir: Savaş anında (Anahtar var ise) - Savaş dışında normal zamanlarda Kalenin bulunduğu bölgeye sizi ışınlar.
2-Şehir Durumu: Kalenin durumunu, kime ait olduğunu yada ne durumda olduğunu bu menüden inceleyebilirsiniz.
3-Ödüller: Kaleye sahip olan klanın günlük alacağı ödüller, bu sekmeden temin edebilir.
4-Kayıt Anahtarı: Savaş Kayıt durumunda yani 21:00'da bu sekmeye tıklayarak hangi köye saldırmak istiyorsanız, o köyün giriş anahtarını alabilmektesiniz. Sadece tek bir köy anahtarı alınabilir ve bir köy anahtarı alındıktan sonra diğer köylere saldırı anahtarı alınamaz.
Aşağıdaki resimde Köy ve Şehir Savaşlarının hangi NPC lerde, hangi saatte ve hangi gün olacağı belirtmiştir. Aynı zamanda hangi kale savaşına hangi kanalda girebilirsiniz bunu da görüntüleyebilirsiniz.


Önemli Not: Klana Alınan yeni bir kullanıcı 3 günü doldurmadan kale savaşına katılamaz. Yeni açılan bir klan 3 günü doldurmadıysa Kale savaşına kayıt yapamaz.

Tüm kalelerin ortak özelliği, Koruyucu Kuleler, Kapılar, Muhafızlar ve Kalenin Ana Kulesi yıkıldıktan sonra Flag savaşında en çok bayrağın taşınmasıyla sonuçlanır.


Kale Savunma KuleleriKale Kapısı (Birden Fazla Olabilmekte)Kale içi Muhafızları (Öldürdükten belirli bir süre sonra tekrar çıkarlar)
Ana Kale Kulesi (Yıkıldıktan sonra "Bayrak Savaşı" Başlar)

Bayrak Taşıma (Oyuncular 4 ile 6 farklı köşede bulunan bayrakları, savaş NPCsine taşıyarak üstünlük kurmaya çalışır.)Bayrak Taşıma (Bu modda farklı klan üyeleri birbirlerine saldırabilir, savaş süresi bitene kadar 15 en alt olmak üzere, en çok bayrağı taşıyan klan kaleyi ele geçirir ve 1 hafta boyunca köyün sahibi olarak, bir sonraki hafta şehire saldırabilme hakkı kazanır.)


Önemli Not: Şehire saldırabilmek için, klanın köylerden birini işgal etmesi gerekmektedir.

İyi Oyunlar Dilerim...

Comments