Güncelleme / Sunucu Kapalı Hatası

Kapalı Beta’ya girişte yaşayabileceğiniz olası probemlerin bir listesini çıkardık ve bunu sizlerle beta öncesi paylaşmak istedik.

Oyunu Program Files(x86)’ya Kuran Oyuncularımız

Yaptığımız testlerde bazı pclerde oyunumuzu bu klasöre (varsayılan) kuran oyuncularımızın 1041 ile 1042 arasındaki güncellemeyi alamadığını gördük.


 

Eğer sizde yukarda ki hatayı alıyorsanız çok kolay bir şekilde sorunu çözebilirsiniz .

Çözüm – 1

Masaüstünde ki Kaos2 simgesine sağ tıklayın
Açılan ekranda “Uyumluluk” sekmesine tıklayın
Bu programı yönetici olarak çalıştır’ı tıklayın ve Tamam’a basın.


Bu şekilde oyun yönetici modu ile çalıştırdığınızda güncellemenin yüklendiğini göreceksiniz.

Çözüm – 2

İlk çözümü yapamadıysanız veya işe yaramadıysa lütfen Program Files(x86) klasöründeki Kaos2 klasörünü başka bir yere kopyalayın ve oyunu oradan çalıştırın. (x86) haricinde herhangi bir klasöre kopyalayabilirsiniz.

Çözüm – 3

Oyunu bilgisayarınızdan silin ve tekrar kurulum(setup) dosyasını çalıştırın. Oyunu kurarken ana dizin olarak C : \ Program Files(x86) yerine başka bir dizine kurun.

Çözüm – 4

Manual patch yaparak 1041’den 1042’ye geçiş yapabilirsiniz. Manual patchi oyunun kurulu olduğu klasöre kopyalayın ve çalıştırın.

Yukarda ki 4 çözümden mutlaka bir tanesi bu sorunu çözecektir. Sorun çözülmediği takdirde bize Facebook sayfamızdan özelden yazın.

 

Sunucu Kapalı Hatası

Oyun sunucuları yeni firmaya taşındığı için IP adresleri de değişti. 1041 – 1042 güncellemesi ile bu ip adresleri değişmektedir. Fakat güncelleme yaptıktan sonra Launcher açılıp kapatılmazsa eski ipler geçerli olacağı için “Sunucu Kapalı” hatası alacaksınızdır.


Bu sorunla karşılaşıyorsanız tek yapmanız gereken Launcher’ı kapatıp tekrar açmak. Bu şekilde sorun yaşamadan oyuna giriş yapabileceksiniz.

Eski Sunucuya Giriş

Eski sunucuya girişler tam sürüm ile beraber açılacaktır. Şu anda eski sunucuya giriş yapılamamaktadır. Ntroy'dan taşınma işlemleri bittiğinde eski sunucumuzu da açacağız. Eski sunucuyu listemizde şu anda göremezsiniz. Eski sunucumuza giriş yapmak için bu linkten ESconfig.ini dosyasını indirip oyunun kurulu olduğu klasördeki dosya ile değiştirmeniz gerekmektedir. 

Comments